У уторак 19. маја 2026. године, Црвени крст Нови Сад, Завод за трансфузију крви Војводине и Женски фудбалски клуб „Војводина“ су у просторијама фудбалског центра „Вујадин Бошков“, потписали Протокол о програмској сарадњи у области добровољног давалаштва крви.
Циљ протокола је да се успостави међусобна сарадња поменутих страна, како би заједничким снагама подигли значај добровољног давалаштва крви за на наш град и целокупан здравстевни систем.
Овај споразум представља наставак дугогодишње успешне сарадње са фудбалским клубом „Војводина“, који је до сада редовно учествовао у подршци и организацији акција добровољног давања крви.
Споразума су потписали: др Драган Лазић, секретар Црвеног крста Нови Сад, проф. др Јасмина Грујић, директорка Завода за трансфузију крви Војводине и Марија Ђуровић, председница Женског фудбалског клуба „Војводина“.
У среду, 20. маја 2026. године у периоду од 13.00 часова до 17.00 часова, реализована је акција добровољног давања крви са Женским фудбалским клубом „Војводина“. Трансфузиомобил је био постављен испред тржног центра „Big fashion“, где су наши суграђани и симпатизери клуба могли да дају крв. На акцију су дошла 33 потенцијална даваоца, а прикупљено је 23 јединица крви.
Истог дана, Центар за основну полицијску обуку у Сремској Каменици, организовао је акцију добровољног давања крви у сарадњи са Заводом за трансфузију крви Војводине и Црвеним крстом Нови Сад, у периоду од 08.00 до 12.00 часова.
На акцији је прикупљено укупно 117 јединицe крви, а акцији се одазвало 138 полазника овог Центра. Први пут крв је дало 116 полазника школе.








