Председник
Црвеног крста Нови Сад
др Братољуб Бркљача


Рођен 12. јула 1959. у Капавици, Љубиње, Босна и Херцеговина. Основну школу je завршио у Љубињу а гимназију у Стоцу, као ђак генерације. Медицински факултет и специјализацију из опште медицине завршио је на Медицинском факултету Универзитета у Новом Саду.
У професионалну војну службу примљен je 21. октобра 1987. године у чину поручника санитетске службе. За време професионалне војне службе обављао је следеће дужности:
- Лекар у Станици опште медицинске помоћи у Новом Саду
- Начелник Гарнизонске амбуланте Школе резервних официра пешадије у Билећи
- 1992-1993. начелник Санитета Херцеговачког корпуса
- 1993-1996. начелник Станице опште медицинске помоћи у ВМЦ Нови Сад
- 1995-1996. начелник санитета Новосадског Корпуса
- 1996-2005. професор у Средњој санитетској војној школи
- 1996-2002. управник Гарнизонске амбуланте Нови Сад
- 1999. командант Санитетског батаљона Новосадског корпуса у време НАТО бомбардовања
- 2002-2005. командант Санитетског наставног центра. Касарна „Рудолф Арчибалд Рајс“
- 2006 – 2019. управник Војномедицинског центра Нови Сад
Био је запослен у војсци Србије и у пензију је отишао 2019. године, као управник Војне болнице у Петроварадину. Лекар је у фудбалском клубу „Кабел“ од 1998. године.
Одликован је Медаљом за ревносну службу и добитнк је награде „Капетан Миша Анастасијевић“
Волонтер је Црвеног крста Нови Сад од 2000. године и вишеструки добровољни давалац крви. Даје допринос у областима организационог развоја, промоције и омасовљења добровољног давалаштва крви, развоју прве помоћи, припреми и деловању у несрећама и здравствено превентивном раду.
Потпредседник Црвеног крста Новог Сада је од 2006. до 2014. а од 17. јуна 2014. године изабран је за председника. Добитник је највећег признања Црвеног крста Србије за хуманитарни рад, Медаље Црвеног крста Србије.
Ожењен, има два сина академски образована и три унука.
Председник
Црвеног крста Нови Сад
др Братољуб Бркљача


Рођен 12. јула 1959. у Капавици, Љубиње, Босна и Херцеговина. Основну школу je завршио у Љубињу а гимназију у Стоцу, као ђак генерације. Медицински факултет и специјализацију из опште медицине завршио је на Медицинском факултету Универзитета у Новом Саду.
У професионалну војну службу примљен je 21. октобра 1987. године у чину поручника санитетске службе. За време професионалне војне службе обављао је следеће дужности:
- Лекар у Станици опште медицинске помоћи у Новом Саду
- Начелник Гарнизонске амбуланте Школе резервних официра пешадије у Билећи
- 1992-1993. начелник Санитета Херцеговачког корпуса
- 1993-1996. начелник Станице опште медицинске помоћи у ВМЦ Нови Сад
- 1995-1996. начелник санитета Новосадског Корпуса
- 1996-2005. професор у Средњој санитетској војној школи
- 1996-2002. управник Гарнизонске амбуланте Нови Сад
- 1999. командант Санитетског батаљона Новосадског корпуса у време НАТО бомбардовања
- 2002-2005. командант Санитетског наставног центра. Касарна „Рудолф Арчибалд Рајс“
- 2006 – 2019. управник Војномедицинског центра Нови Сад
Био је запослен у војсци Србије и у пензију је отишао 2019. године, као управник Војне болнице у Петроварадину. Лекар је у фудбалском клубу „Кабел“ од 1998. године.
Одликован је Медаљом за ревносну службу и добитнк је награде „Капетан Миша Анастасијевић“
Волонтер је Црвеног крста Нови Сад од 2000. године и вишеструки добровољни давалац крви. Даје допринос у областима организационог развоја, промоције и омасовљења добровољног давалаштва крви, развоју прве помоћи, припреми и деловању у несрећама и здравствено превентивном раду.
Потпредседник Црвеног крста Новог Сада је од 2006. до 2014. а од 17. јуна 2014. године изабран је за председника. Добитник је највећег признања Црвеног крста Србије за хуманитарни рад, Медаље Црвеног крста Србије.
Ожењен, има два сина академски образована и три унука.

